Atrakcje
Rezerwat Las Morenowy

Położony w gminie Bogdaniec, między Witnicą a Gorzowem Wielkopolskim. Został utworzony w 1974 r. pod nazwą „Bogdaniec I", a w 2011 r. przyjęto obecną nazwę. Zajmuje powierzchnię 21,05 ha. Przedmiotem ochrony jest tzw. grąd środkowoeuropejski - las liściasty z przewagą dębów i grabów oraz żyzna buczyna niżowa - rodzaj lasu bukowego.

Zwiedzanie rezerwatu należy rozpocząć przed leśniczówką Nowiny. Dojazd do niej odbywa się drogą szutrową, odchodzącą w kierunku północnym od szosy nr 132, pomiędzy Witnicą a Bogdańcem, ok. 100 m na wschód od Motylewa. Przy zjeździe z szosy znajduje się dobrze widoczna tablica z czerwonym tłem, informująca o granicy obszaru Natura 2000. Nieopodal leśniczówki (oddalonej o 500 m od szosy nr 132) zlokalizowany jest niewielki parking.

Z parkingu należy udać się główną szutrową drogą w kierunku szosy nr 132. Kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem z nią widoczna jest droga w prawo. Wzdłuż niej, na drzewach, widoczne będą oznakowania szlaku konnego. Należy się nim udać, by po ok. 500 m stanąć na krawędzi wysoczyzny, skąd rozpościerają się malownicze widoki na stary drzewostan bukowy i dębowy. Tą samą drogą można kontynuować spacer aż do granic rezerwatu. Czas przejścia wynosi ok. 1–1,5 godziny.

Z rezerwatem Las Morenowy sąsiaduje rezerwat Bogdanieckie Grądy (dawniej Bogdaniec II).
Dane teleadresowe
Twoje Miasto
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.